Štefan Pišta BARTUS INTERNATIONAL CONNECTIONS 20.1., 20:30

Archív
14.1.2015
Medzinárodny projekt je spojením hudobných kultúr výnimočných umelcov z Brazílie, Rumunska, Rakúska a Slovenska pôsobiacich na medzinárodnej scéne.

Dňa 20.1 o 20.30 v Kafe Scherz si môžete vypočuť vlastné kompozície členov formácie vo fúzii žánrov Jazz,Soul,Latino,funk...

Vstupné: 6 eur

rezervácie na: rezervacie@scherz.sk

Julia Siedl/AT/piano

Matheus Jardim/BRA/bicie nastroje

Petra Acker/ROM/spev

Stefan,,Pišta“ Bartus/SK/kontrabas,basgitara

Julia Siedl sa narodila vo Viedni.Vysdudovala konzervatorium(Vienna Conservatory of Music)neskor pokracovala v New Yorku v studiu jazzoveho piana u Marka Coplenda.Vydala dva originalne albumi so svojim kvartetom (Mini Shaw Attack)a duo album (Perlmania/Bubbles)Momentalne posobí v roznych formaciach v oblasti Jazzu, World music a pripravuje novy album vlastnych kompozicii so svojim novym triom.

Petra Acker pochadza z mesta Brasov v Rumunsku, po svojich predkoch vsak zdedila aj Germanske geny.Prave tato vetva jej rodiny ju inspiruje v muzike.Hudbe sa venuje odmalicka.Hra na gitaru,ale posobi hlavne ako spevacka roznych zanrov-soul,funk electro swing,jazz,pop.Jej inspiraciou je spoznavanie kultur a spolupraca z hudobnikmi z roznych stylov.V sucastnosti zaziarila v show Hlas Rumunska,kde narasta jej popularita

http://vimeo.com/11320636... https://www.youtube.com/watch?v=cbPL4ELc5b...

Matheus Jardim povodom z Brazilie sa napriek svojmu mlademu veku (1995rok narodenia)etabloval na Jazz Latino scenu v mnohych krajinach.Hlavnym posobiskom je vsak Rakusko,kde momentalne studuje.Navstevoval triedu Howard Curtisa na Kusnt Universitet Graz,v sucastnosti je studentom Klemens Marktla v Klagenfurte.Je specialistom perkusii a bicich nastrojov.Spolupracuje s renomovanzmi umelcami ako su Alegre Correa,Marco Antonio da Costa,Fagner Wesley ect..

Štefan Bartuš je vyhľadávaným jazzovym kontrabasistom nielen na Slovensku. Narodil sa v rodine muzikantov. Študoval na konzervatóriu J.L. Bellu v Banskej Bystrici. Neskôr bol prijatý na VŠMU v Bratislave.Počas štúdií dosiahol viacero úspechov na štátnych aj medzinárodných súťažiach. Zúčastnil sa niekoľkých workshopov zameraných na klasickú hru. Kontrabas, ako sólový nástroj odprezentoval verejnými vystúpeniami a recitálmi. Účinkoval s telesami z rôznych hudobných žánrov, najmä z oblasti klasickej, etnickej(SĽUK), world musick, gospelu atď...Na multižánrovej scéne sa prezentoval na festivaloch vo väčšine krajín EU. Od roku 2000 je zameraný na JAZZ a pôsobí so špickovými umelcami.

http://zivot.azet.sk/clanok/15232/slovak-hra-so-svetovymi-hviezdami-funguje-im-aj-ocny-se...

Copyright © 2007–2019 Scherz, s.r.o.
Powered by Metafox CMS of Platon Group