Dorota Nvotová Sings Jazz featuring "Magritte Quintet", 23.1.2015, 20:00

Archív
19.1.2015
Dorotu Nvotovú všetci poznáme ako herečku, pisateľku, pesničkárku a cestovateľku.

Kvinteto Magritte hrá jazzové štandardy, soul jazz, občas niečo modálne a pre zmenu aj pre potešenie duše i tela sem-tam nejakú bossa novu.

Zostava: Milan Belan kornet Michal Rešetka trúbka Gabriel Bianchi el. piano Michal Mochito Izakovič kontrabas Jaroslav „Ufon“ Rozsíval bicie.

Vstupne 5 EUR

Od verejnej premiéry v decembri 2008 odohrali veľa koncertov v bratislavských kaviarňach Magritte, Axioma a Corny. Účinkovali na festivale Éter 5 v divadle Meteorit, na prvom slovenskom Gay Pride - After Party, na III. pezinskom festivale Blues na Mlyne, v Art Jazz Gallery Doda Šošoku v Piešťanoch, v jazzovom klube BaBü v rakúskom Wolkersdorfe, hudobnom bare Pura Vida v Pezinku a dokonca aj na punkovej prehliadke v klube Obluda (BA). Hrali aj na „vznešených“ podujatiach ako Noc výskumníkov či krst monografie Monogramistu T.D. v galérii SOGA. Majú tiež skúsenosti s hudobným dotváraním komorných aj väčších spoločenských podujatí (hotel Arcadia BA, Mestský pivovar BA, Parlamentka BA, Hohenau (AT), Stupavský mlyn). Viacerí členovia hrajú v mnohých ďalších kapelách. S kvintetom spievali Chris Davis, Michaela Jacková alias Nora Ibsenová, aj Kristína Prekopová. Na dvoch koncertoch (v Cafe Corny a v Pura Vida) si s nimi pred štyrmi rokmi s chuťou zaspievala swingovky Fulmaya Dorota Nvotová. Úspešne si to zopakovali vo vypredanom Kafé Scherz a v Hlave 22 v roku 2013. Dorotka si s nimi ešte zaspievala aj na svojej svadbe a v apríli 2014 v Lodenici v Karlovke.

Copyright © 2007–2019 Scherz, s.r.o.
Powered by Metafox CMS of Platon Group