Šansón v príbehoch : Jana Gavačová Trio, 21.3.2015, 20:00

Archív
15.3.2015
BRATISLAVA – Herečka a speváčka Jana Gavačová uvedie svoj nový moderovaný hudobný projekt Šansón v príbehoch. Projekt vychádza z jej prvotiny, divácky obľúbeného a originálneho formátu Džez v príbehoch / Noci s ikonami džezu. Prvý diel Šansónu v príbehoch sa uskutoční 21.marca o 20h v bratislavskom Kafé Scherz.

Šansón v príbehoch predstaví príbehy známych šansónov, ktoré preslávila Édith Piaf, Jacques Brel, Juliette Gréco, Charles Aznavour a mnohí ďalší. Divák sa bude môcť započúvať do pekných známych tónov a vychutnať si aj krásu francúzskeho jazyka. Treba povedať, že Jana Gavačová za svoju francúzštinu vďačí francúzskemu lýceu v Bratislave a vysokoškolskému štúdiu vo francúzskom Štrasburgu. Výnimočným momentom projektu je aj hudobný doprovod o ktorý sa postarajú dvaja vynikajúci hudobníci . s ktorými speváčka spolupracuje na pravidelnej báze: výborný gitarista Ľuboš Brtáň, absolvent jazzovej akadémie v rakúskom Grazi a kontrabasista Vlado Máčaj, dobre známy klubovému publiku z viacerých profesionálnych hudobných zoskupení. Hosťom zoskupenia bude mladý talentovaný akordeonista Ján Brtka.

Šansón v príbehoch prenesie diváka srdcom do ulíc Paríža. Divák sa bude môcť započúvať sa do známych šansónov, ktoré budú znieť spod strún jazzových hudobníkov, aj do tónov akordeónu a francúzštiny. Šansóny si zachovajú svoju tvár a prinesú aj niečo nové, neopakovateľné, svojské.

O sprievodné slovo sa postará Jana Gavačová, ktorá pripravila niekoľko dielov projektu Džez v príbehoch / Noci s ikonami džezu.

Účinkujú:

Jana Gavačová – spev, sprievodné slovo Ľuboš Brtáň – gitara Vladimír Máčaj – kontrabas Ján Brtka - akordeón

Vstupné 5eur

Rezervácie: rezervacie@scherz.sk, 0944 218 789

Copyright © 2007–2019 Scherz, s.r.o.
Powered by Metafox CMS of Platon Group