Projekt Život: Diskusia s Michalom Havranom + koncert Morphine Tribute, 26.3.2015, 18:00

Archív
22.3.2015
,

Diskusia s Michalom Havranom a hosťami spojená s koncertom formácie Morphine Tribute. Hostia diskusie budú: Boglárka Ivanega, Matúš Čupka a Manik.

Boglárka Ivanega | (http://www.FB.com/Boglarka.Ivanega) Jedna zo zakladajúcich členov iniciatívy NA STRECHE a mestskej záhrady Pod Pyramídou, žila vo Venezuele a Guatemale, kde sa začala zaujímať o poľnohospodárstvo. V USA vyštudovala Humánnu ekológiu so zameraním na trvalo udržateľné poľnohospodárstvo a etnobotaniku. Pracuje s prestížnym medzinárodným štipendijným programom 'United World Colleges' (http://www.uwc.org/) a fínskou startupovou firmou GoSol, ktorá by chcela na Open Source báze sprístupniť solárnu energiu pre humanitárne projekty (solarne variče, pece, atď ..)

Matúš Čupka | (http://www.FB.com/MatusCupka) Aktívny Bratislavčan a nadšenec pre veci zelené, v apríli 2011 založil dobrovoľnú iniciatívu Zelená hliadka a spolu so svojim bratom sa vrhol na odpadky v okolí svojho paneláku. To, čo začalo prvou igelitkou plnou nazbieraných odpadkov neskôr prerástlo v odstraňovanie čiernych skládok, investigatívu v oblasti vizuálneho smogu, spoločnú dielňu i komunitnú záhradu a mnoho ďalšieho. Dnes sa spolu s ostatnými dobrovoľníkmi usiľuje o vyčistenie ŽST Vinohrady od hrubých nánosov graffiti a pripravuje sa na v poradí už tretiu plnohodnotnú sezónu Hliadky, ktorá začne v sobotu 28. marca. Na Drienku plánuje urobiť s kamarátmi historicky prvú 100% ručnú separáciu festivalového odpadu. (http://www.zelenahliadka.sk/)

Manik | (http://www.FB.com/Manikus) Zakladateľ spoločného komunitného Projektu Život, autor a koordinátor celoslovenskej Zóny bez peňazí a organizátor najväčšieho prírodného festivalového jarmoku Drienok. V Bratislave založil prvú komunitnú záhradu v Lamači, je autorom iniciatívy Lesy bez odpadkov, ktorou zapojil Slovensko do celosvetovej akcie Clean Up the World (http://www.projekt-zivot.sk/) Slovenský Morpihne Tribute vznikol postupom času z kapely Stodolova Turbína, keď Peťo Klema, terajší basák a spevák Morhpine Tribute priniesol medzi nás prvé nahrávky tejto skvelej kapely. Najprv sme začali skromne, s gitarou a tenor-saxíkom a bývalými členmi Stodolovej turbíny sme spravili skladbu Buena. Neskôr som si zohnal barytón a to už bolo jasné. Časom sa bubeník, Braňo Bačík, rozhodol, že sa bude venovať miesto hudbe rodine a tak sa k nám pridal Kubko Vizner na bicích. Všetci traja sme boli veľkými fanúšikmi kapely a drží nás to dodnes. Najnovším (a najnevypočítateľnejším) prírastkom do kapely je Veronika "Gargi" Garajová, ktorá hrá altku, ktorá kapelku na koncertoch dopĺňa o saxíkové linky, ktoré sa nachádzajú iba na navrstvených štúdiových nahrávkach morfínu.

Pôvodná kapela Morphine je síce minimalizmus, no časom sme zistili, že je to v skutočnosti veľmi sofistikovaná hudba, kde každý tón má svoje miesto a po rokoch počúvania ešte vždy objavím nejakú vychytávku, ktorú som si doteraz nikdy nevšimol. Takto sme prišli k tomu, že coverovať pôvodný Morphine tak, aby sme im (a sebe) nerobili hanbu, nie je vôbec žiadna prechádzka ružovou záhradou. A na záver treba dodať, čo nám saxofonista pôvodného Morphine bol odkázal, keď boli na Slovensku naposledy - "...well, just don't fuck it up!"

MORPHINE TRIBUTE Peter Klema (basa, spev) Jakub Vizner (bicie, atmosféra) Veronika Gargi Garajova (altový saxafon) Mochi Čomalblchy (baryton saxafon, spev)

Vstupné 5.- eur (výťažok koncertu pôjde na výstavbu detského ihriska, preliezok a hojdačiek, ak by ste chceli prispieť viac, vopred ďakujeme)

Copyright © 2007–2019 Scherz, s.r.o.
Powered by Metafox CMS of Platon Group