Marton Juhasz`s Euro – African Playground, 20.5.2015, 20:00

Archív
6.5.2015

Marton Juhasz`s Euro – African Playground

Ibrahima cheik Fall – Djembe, balafon, spev
Jánoš Ávéd – saxafon, píšťala
Mike Gotthárd – gitara
Márton Fenyvesi – gitara
István Tóth jr. - girata
Áron Talaš – fender rhodes
Benedek Kiss – basgitara
Kornél Magyoró – bicie
Márton Juhász – bubny

Vstupné: 7 eur.

Juhász Márton založil túto hravú spoločnosť s cieľom vytvoriť priateľské miesto kde sa stretnú hudobníci a poslucháči a spoločne objavia pulzujúcu muziku.

So svojimi hudobníkmi na domácej pôde spoločne priniesli aj atmosféru afrických miest do Európy a dali možnosť vnímať v tomto prostredí na novo tento štýl. V roku 2013 sa skupina rozšírila o majstra hudobníka Ibrahima cheik Fall zo Senegalu. Ich repertoár je poskladaný z mnohých skladieb. Z afrických krajín čerpali z umenia z Konga, Nigérie, Beninu ale aj Senegalu a Mali.

Za posledné roky hudobná skupina získala na maďarskej scéne dobré meno. Ich kvalita bola aj vo svetovom merítku ocenená na medzinárodných festivaloch a vo viacerých európskych kluboch ako je Reigen Wien, Opusz Jazz Club, BJC, A38 loĎ na Dunaji, G3. Účasťou na Debrecínskom jazz festivale a na medzinárodnom gala večeri bubeníkov v Cegléde získala skupina ocenenie SKUPINA ROKA, ktoré udelila maďarská online hudobná agentúra a jazzma.hu hudobný portál na základe hlasovania poslucháčov.

Ctení poslucháči sa môžu tešiť na dobre znejúcu rytmickú muziku ktorou sa prenesú do atmosféry ulíc Lagosu, alebo na trhoviska v Kinshasa. Výborná rytmika zdádza poslucháčov k tancu.

https://www.youtube.com/watch?v=HsTKHQpPmPY&list=PL8DVvOOZZWEHiYOV5Yz__MX_HekJnBMH...

https://www.youtube.com/watch?v=U4DWpQeDDvo&list=PLYnnBTIH69twPchH3ioReXyWNlmcuKGp...

Copyright © 2007–2019 Scherz, s.r.o.
Powered by Metafox CMS of Platon Group