Šansón v príbehoch v Scherzi: Jana Gavačová & Band, 23.5.2015, 20:00

Archív
6.5.2015
Šansón v príbehoch prinesie jazz, tango a šansón aj po slovensky!

BRATISLAVA – Herečka a speváčka Janka Gavačová uvedie ďalší diel z novej série moderovaných koncertov Šansón v príbehoch. Nový diel s názvom Šansón & Tango sa odohrá v bratislavskom Kafé Scherz, 23.mája o 20h.

Šansón v príbehoch predstaví hudbu, ktorú preslávila Édith Piaf, ale aj argentínsky skladateľ a hráč na bandoneón, Astor Piazzolla. Divák sa môže tešiť na vášnivé tango s prvkami jazzu, francúzsky šansón, ale aj jeho verzie domácemu divákovi blízke najmä v podaní úžasnej Hany Hegerovej.

Na koncerte, v duchu hľadania prepojení medzi francúzskym šansónom, argentínskym tangom a slovenskou piesňou, bude znieť slovenčina, francúzština aj španielčina. O interpretáciu a príbehy piesní sa postará Jana Gavačová.

Speváčka a herečka za svoju francúzštinu vďačí francúzskemu lýceu v Bratislave a vysokoškolskému štúdiu vo francúzskom Štrasburgu. Španielsky jazyk jej tiež nie je vzdialený, predovšetkým vďaka hudbe. “Veľmi sa teším, že v novom dieli Šansónu v príbehoch bude priestor aj pre slovenské piesne, ktorým tu doma všetci rozumejú”, hovorí herečka a speváčka, ktorú ste mohli vidieť v populárnych TV seriáloch, ale aj v kultorvom predstavení Slovenského národného divadla, Tančiareň.

Spolu s vynikajúcou kapelou, ktorú tvoria mladí jazzmeni, vychádzajú z tradičných verzií skladieb, ale prinášajú originálny prístup k interpretácii, jazzovým hudobníkom vlastný. Tvoria hudbu v prítomnom okamihu a prinášajú publiku neopakovateľný zážitok. Divák sa bude môcť započúvať do nádhernej, vášnivej a temperamentej hudby s nostalgickým nádychom, ktorý prinášajú harmonické postupy skladieb a v neposlednom rade aj zvuk jednotlivých nástrojov. Gitara, kontrabas, akordeón a spev, to je zloženie kapely na tento špeciálny večer so Šansónom v príbehoch.

O hudobný doprovod sa postarajú vynikajúci hudobníci, s ktorými speváčka spolupracuje na pravidelnej báze: gitarista Ľuboš Brtáň, absolvent jazzovej akadémie v rakúskom Grazi a kontrabasista Martin Kapusník, absolvent VOŠ Jaroslava Ježka v Prahe, dobre známy klubovému, či festivalovému publiku z mnohých profesionálnych hudobných zoskupení v Čechách aj na Slovensku. Mladý akordeonista Ján Brtka, ktorého klubové publikum tiež pozná zo spoluprác s poprednými slovenskými hudobníkmi, sa predstaví ako hosť.

Projekt vychádza zo speváčkinej prvotiny, divácky obľúbeného a originálneho formátu Džez v príbehoch / Noci s ikonami džezu a podobne ako Džez v príbehoch, aj Šansón sľubuje neopakovateľný hudobný zážitok s čarovnou atmosférou pripomínajúcou divadelné predstavenie.

Účinkujú:

Jana Gavačová – spev, sprievodné slovo Ľuboš Brtáň – gitara Martin Kapusník – kontrabas

Ján Brtka – akordeón, a.h.

Vstupné 5eur

Rezervácie: rezervacie@scherz.sk mobil: 0918724379

Copyright © 2007–2019 Scherz, s.r.o.
Powered by Metafox CMS of Platon Group