Janais s kapelou & Peter Janků, 11.11.2015, 20:00

Archív
8.11.2015
Priatelia, keď koncert, tak energický a keď hudba, tak žánrovo pestrá. Prinášame vám ďalší skvelý koncert formácie Janais s kapelou s predskokanom Petrom Janků, žánrovo od indie popu cez folk, piafovský šansón až do jazzu.

Janais je slovenská skladateľka a interpretka spievajúca okrem slovenčiny aj v angličtine a francúzštine. Do širšieho povedomia na Slovensku dostala najmä vďaka Eurovision Song Contest 2009, kde sa aj s kapelou prebojovala do národného finálového kola s piesňou Taram ta rej. Nahrala 2 žánrovo pestré štúdiové albumy Svetaboj (2009) a Eufória (2013) smerujúce od popu cez folk, šansón, jazz až k electroswingu. Kedže doménou Janais je francúzština, svoje koncerty obohacuje o najkrajšie francúzske šansóny Edith Piaf, ale aj jej vlastné francúzske piesne, ktoré napísala počas vysokoškolských štúdií v Bordeaux.

Peter Janků je slovenský pesničkár, scénograf a publicista, ktorý za svoju scénografickú, divadelnú a novinársku činnosť získal viacero slovenských aj medzinárodných ocenení.

Vstupné: 5.- Eur

JANAIS a jej kapela
Janais (spev)
Peter Kothaj (gitara, perkusie)
Martin Šenc (klávesy, melodica)
Peter Bacigál (kontrabas, basa)
Jozef Gorel (bicie)

Copyright © 2007–2019 Scherz, s.r.o.
Powered by Metafox CMS of Platon Group